LED bodovky sú nenápadné, ale efektné

Klasické halogénové žiarovky dožívajú a pomaly ich vymieňame za kvalitné a úsporné LED žiarovky. Do povedomia ľudí sa dostali rýchlo hlavne vďaka ich úspornosti, kvalite, dlhej životnosti a tiež širokému spektru farieb a dizajnového prevedenia. Najobľúbenejšie typy LED žiaroviek súčasnosti sú SMD LED GU10. Využívame ich prevažne ako bodové osvetlenie, ktoré je maximálne praktické a momentálne veľmi populárne. Osvetlenie bodovými žiarovkami dotvára príjemnú atmosféru v priestore, ale svojim výkonom sú vhodné aj ako hlavný zdroj osvetlenia. Majú viacero benefitov, medzi ktoré patrí napríklad jednoduché uchytenie do sadrokartónových stien alebo podhľadov, kde led žiarovky gu10 pôsobia nenápadne, ale svoj účel splnia. Nenarušia štýl interiéru, ktorý zostane čistý, ale podajú požadovaný svetelný výkon vhodný na osvetlenie každej miestnosti v byte ako je kuchyňa, kúpeľňa, detské izby, šatníky, knižnice, ale aj vitríny a podobne. Ich najväčší prínos je v schopnosti vytvoriť rafinované a pútavé svetelné efekty.

top-view-white-scattered-puzzle-pieces-businesspeople-hands_254268-674

Nakúpiť LED žiarovky je možné aj na internetových stránkach, kde nájdete množstvo e-shopov, ktoré ich ponúkajú. Napríklad spoločnosť LEDprodukt s.r.o má v ponuke SMD LED žiarovky GU10, ktoré sú známe tým, že majú vysoký index podania farieb, čím sa zobrazované predmety javia prirodzene a farebne verne. Pri ich výrobe boli použité kvalitné COB alebo SMD LED čipy. Okrem nich sú vybavené CCD driver-om, ktorého úlohou je zabezpečiť, že žiadne LED svietidlo nebude po vypnutí preblikávať alebo jemne svietiť ako sa to stáva pri lacných variantoch týchto typov žiaroviek.

businessman-with-light-bulb-his-hand_1232-891

Žiarovky sú zákazníkom k dispozícii v troch odtieňoch bielej, v teplej, neutrálnej a studenej, v skupine s označením GU10 sú ešte navyše aj typy DUAL-WHITE, ktoré je možné ovládať diaľkovým ovládačom a nastaviť tak plynulý prechod odtieňmi, ale aj funkcia stmievania alebo možnosť ovládania smartphonom. Všetky typy osvetlenia si nastavíte jednoducho podľa vašej aktuálnej nálady.