Sporenie a šetrenie

 

Ceny potravín sa neúnosne zvýšili a tiež rastú aj pohonné hmoty či ceny energií. Preto je pre nás v dnešnej dobe šetrenie tabu. Dnešná doba nám skutočne sťažila možnosti investovania a šetrenia, no ak sa vám vyskytnú peniaze nazvyš, určite by ste mali rozmýšľať aj nad touto cestou. Nechávať si peniaze, ktoré aktuálne nepotrebujete doma, nemá žiadny zmysel. Peniaze každým dňom strácajú na hodnote a je najväčšia chyba, keď vám ležia doma v poličke. Je toľko možností ako vyťažiť zo svojich peňazí. Určite ste už spozorovali, že rastú úroky na hypotékach. To pre nás nie je nič dobre.

 

sporenie

 

No takisto ako rastú úroky pri hypotekárnom úvere, rastú úroky aj pri investovaní. Vstúpenie do akcií je nepredvídateľné a v tomto smere nevieme, ako sa bude trh vyvíjať nasledujúce hodiny. No pri termínovaných vkladoch je úrok o niečo fixnejší a nehrozí také veľké riziko. Termínovaný vklad je vhodný pre tých, ktorí chcú investovať, ale boja sa priveľkého rizika. Pri investovaní do vkladu máte veľkú istotu, že peniaze sa vám budú zhodnocovať pomalšie, ale isto. Na druhej strane, tí, ktorí sa neboja riskovať, majú možnosť zarobiť si slušné peniaze práve na akciách a trhu s kryptomenami. V tomto prípade však investujte svoje peniaze do niečoho, čo neviete či bude stabilné.

 

financie

 

Akcie a kryptomeny majú však aj vyšší zisk na úrokoch investovania. Takisto má každý možnosť šetrenia. Každý osobný účet poskytuje možnosť aj doplnkového sporiaceho účtu, na ktorý vám budú peniaze odchádzať v pravidelnom intervale a mesačne sa budú zhodnocovať. Nečakajte však nejakú výraznú sumu na úrokoch. Sporiace účty vám prinesú pár eur mesačne, ale sú vhodné pre bezpečné uloženie vašich našetrených alebo zvyšných peňazí, ktoré nechcete mať na svojom bežnom osobnom účte alebo nechránené doma. Aj keď sa vám môže zdať ťažká doba, na odkladanie peňazí by ste mali myslieť vždy.