Podnikajte hneď!

Väčšinou si podnikanie predstavujeme veľmi jednoducho. No cesta podnikania môže byť aj plná rôznych prekážok a nutnosti hľadať riešenia. Pripravte sa na cestu, ktorá je plná slobody, ale aj záväzkov a zodpovednosti. Prinesie vám milé prekvapenia, úspechy a možno aj nie až tak príjemné chvíle. Nedá sa to väčšinou vopred predpokladať. No ak ste naozaj odhodlaný, jednoducho nemôžete inak, idete do toho a začnete aj keď vopred neviete, ako sa táto cesta bude vyvíjať. Je dobré si teda zjednodušiť, čo sa len dá!

podnikatel za stolom

Zjednodušte si založenie firmy

Hneď prvým zjednodušením môže byť spôsob, ako sa k svojej vysnívanej firme dostanete. Riešení je totiž hneď niekoľko a niektoré sú zdĺhavejšie časovo i administratívne. Preto vám poradíme, že úplne najjednoduchšie riešenie a to takmer pre každý podnikateľský plán, je kúpiť si už založenú „ready made“ spoločnosť. Takto sa dá kúpiť takmer každá obchodná spoločnosť, dokonca i zahraničná, no najčastejšie ide práve o s.r.o, o ktorú je záujem najviac. Spoločnosť s r.o. môže mať jediného spoločníka a môže ich mať aj viac. Záleží, či máte partnerov pre svoj biznis, alebo chcete všetko riadiť sám. Obe varianty majú svoje pre a proti.

porada vo firme

Sro na predaj platca dph

Skvelou správou je aj to, že si takto môžete kúpiť hneď aj spoločnosť, ktorá je už zaregistrovaným platcom Dph. Byť platcom Dph je výhodné pri viacerých odvetviach a podnikateľským zámeroch, kde budete obchodovať najmä s platcami Dph. Tam sa vám to bude iste hodiť. Nakoľko napríklad odoberať tovar od neplatcu Dph, ak ste platca Dph je preňho nevýhodné a môžete kvôli tomu prísť o klientov. Preto dobre zvážte, či budete potrebovať mať spoločnosť platcu Dph alebo nie. Podobnú už založenú firmu môžete mať so všetkým, čo potrebuje, zapísanú do obchodného registra, už od 1900€. „Ready made“ je ready made a vy môžete začať podnikať takmer hneď !