Nebezpeční kolobežkári

Vidíte aj vy všade po meste preháňajúcich sa ľudí na elektrických kolobežkách alebo elektrických bicykloch? Rozmohol sa nový trend v cestovaní po mestách. Mestské elektrické kolobežky a elektrické bicykle sú hitom v mestách a mnohí ľudia o nich veľmi radi komunikujú. Už sa síce rozmohli aj petície proti používaniu elektrických kolobežiek a elektrických bicykloch používaných v mestách, ale nevidela som zatiaľ žiadny výsledok. Elektrokolobežky a elektrobicykle sa nachádzajú aj v mojom meste. Je ich veľmi veľa. Nebol by problém ani v tom, že sa rýchlejšie dostanete na svoje miesto určenia. Ide skôr o spôsob jazdy na elektrických kolobežkách alebo bicykloch. Jazdci nemajú základné vedomosti o tom, ako sa majú správať na chodníkoch alebo na cestách. Jazdia si kde chcú a ako chcú.

používateľka elektrokolobežky

Nerešpektujú dopravné značky ani označenia na cestných komunikáciách. Mnohí jazdia bezhlavo a moc rýchlo. Rýchla jazda ohrozuje chodcov na chodníkoch, ktorí idú pešo. Mnohí kolobežkári jazdia aj v oblastiach mesta, kde osobné automobily majú zákaz vjazdu. Sú nimi pešie zóny. Ešte aj na pešej zóne vás môže zraziť jazdec na elektrickej kolobežke. Je to veľmi nezodpovedné a neprípustné, aby jazdci na elektrických kolobežkách boli neohľaduplní voči ostatným ľuďom.

elektrokolobežky

V mestách je elektrická kolobežka ani nie že zaparkovaná, ale pohodená kade tade. Aj v ceste. Chodca ju musí veľakrát obchádzať, čo môže znamenať až vyjdenie z chodníka na cestu. Mamičky s kočíkmi musia tiež kolobežky obchádzať s ohrozením svojho života a života svojho dieťaťa, ktoré je umiestnené v kočíku, keď chcú obísť kolobežku stojacu v strede chodníka. Na parkovanie kolobežiek by mal niekto dohliadať. Mladiství hocikde položia elektrickú kolobežku a nevenujú jej pozornosť. Kiežby aspoň nosili nejaké ochranné bezpečnostné pomôcky pri jazde na elektrických kolobežkách a elektrických bicykloch. To by sme od nich veľa chceli. Avšak je to spôsob rýchlejšieho cestovania. Nie je to síce bezpečné, no omnoho rýchlejšie.