Kombinácie každodenných outfitov nemusia vznikať ťažko, stačí pár univerzálnych kúskov

Školáci si svoje oblečenie vyberajú rovnako precízne ako dospelí, tiež sledujú trendy v móde a chcú s nimi držať krok, sem-tam prevezmú aj čosi z módy pre dospelých, ale je to aj naopak, dospelí si prisvoja niektoré praktické a pohodlné kúsky oblečenia mladých, samozrejme, s patričnými úpravami. Takto sa do šatníkov žien a mužov dostali aj mikiny.

Udržiavajme sa v kondícii v peknom oblečení

Univerzálne kúsky šatníka sú veľmi obľúbené, málokto z nás má totiž toľko času, a hlavne ráno, aby si zostavoval outfit a špekuloval čo s čím skombinovať. Samozrejme, nejakú základnú predstavu máme, od nej sa môžeme odraziť a už len celý výzor doladiť, no veľmi nám to zjednodušia takzvané univerzálne kúsky oblečenia. Tie sa totiž dajú obliecť vždy, ak nemáme špeciálne požiadavky na odev. Takým sú napríklad mikiny.

Možno sa práve pozeráte do svojho šatníka, či nejakú vlastníte. Ak nie, je čas to napraviť, lebo je vhodnou alternatívou svetra, ktorý sa nie vždy hodí, naopak mikina môže byť aj elegantná, záleží na materiáli, z ktorého je ušitá. A keďže dnes je mikina na zips móda tolerantná, nosí sa takmer všetko a všade. V bežnom živote ju však určite oceníte najviac, lebo je praktická a pohodlná. Navyše, s džínsami budete šik, no hodí sa aj k sukni, šatám či bermudám.

Počasie nemusí byť problém

Medzi deťmi sú obľúbené mikiny bez zapínania, ktoré si len prevlečú cez hlavu, no ženy si vyberajú radšej pohodlnejšie strihy so zipsom. Tie môžu byť aj s kapucňou, s hlbokými klokaními vreckami, ušité z jednofarebnej látky alebo s peknými potlačami či vzormi, ktoré majú aj elegantné ozdoby či lesklé kamienky a podobne. Strihy sú takisto rôznorodé, krátke do pása, dlhšie či oversize, tie umožňujú vrstvenie oblečenia. Každý strih je však potrebné vyberať s ohľadom na náš typ postavy, výšku a proporcie, pretože nevhodná mikina dokáže zdeformovať aj súmernú postavu či pridať zopár neželaných kíl navyše. K mikinám už nie je potrebné brať si iné doplnky, a to je výhoda športovo založených žien, ktoré sa nerady zdobia. Športový štýl si to ani nevyžaduje, takže ak ho preferujete, je dobré zaobstarať https://www.ta3.com/clanok/1062617/ako-si-zaobstarat-zvieratko-z-utulku.html si niekoľko typov mikín, aby ste boli vždy iná a vždy „šik“.