Schudnite pomocou bielkovín

Proteínová, alebo bielkovinová diéta, je dnes veľmi často skloňovaným spôsobom, ako sa natrvalo zbaviť nadbytočných kilogramov. Jej podstatou je, že na, namiesto tukov a sacharidov, konzumujete pokrmy bohaté na bielkoviny, teda proteíny. Pravdepodobne sa pýtate, v čom sa líši táto diéta od tých ostatných, odpoveď je jednoduchá. Hlavnou výhodou je to, že spaľujete prednostne tuky a nie svalovú hmotu. Pri klasických redukčných diétach vám okrem spomínaných tukov, z tela takpovediac odíde aj množstvo svalovej hmoty. Svalovú hmotu však pri chudnutí potrebujete, pretože práve ona zodpovedá za spaľovanie tukov. Zatiaľ to má logiku, však? Ak teda po rapídnom schudnutí po mesiaci, či dvoch opäť priberiete, môže za to práve to, že ste prišli aj o svoje svaly.
Bielkovinová diéta je rozdielna aj v zložení stravy. Tá by sa mala skladať až zo šesťdesiatich percent bielkovín a len pätnástich percent tukov a dvadsiatich piatich percent sacharidov.

Hovädzie stejky so soľou

Úbytok svalovej hmoty, má za následok aj celkovú pocit slabosti. Pri proteínovej diéte sa niečoho podobného nemusíte obávať.

Spomínané spaľovanie tukov, zachovanie svalovej hmoty, vysoký príjem bielkovín, a nízky príjem tukov a sacharidov, dostane vaše telo do rovnováhy. Tento stav sa nazýva ketóza. To v preklade znamená, že sa vo vašom organizme začnú tvoriť ketolátky. Tie vzniknú pri štepení tukov. Energiu teda nezískavate zo sacharidov, ale priamo zo svojich tukových zásob. Vďaka tomuto procesu chudnete, nehladujete a zároveň máte i dostatok energie.

Ketolátky plnohodnotne nahradia sacharidy. Preto vám ich nižší príjem v strave nebude absolútne chýbať.

Žena držiaca červené paradajky

Ďalšie výhody bielkovinovej diéty

Bielkovinová diéta má aj mnoho ďalších benefitov. Medzi ne patrí napríklad zníženie zlého cholesterolu, absencia chuti na sladké, celkové zlepšenie nálady a v neposlednom rade detoxikácia celého organizmu. Aby ste na sebe tieto prejavy pozorovali, je potrebné vydržať minimálne tri dni a v diéte samozrejme i pokračovať.