S chuťou do diéty

• Pokiaľ vravíme o funkčnej a sľubnej diéte, dnes sa už z mnohých strán dozvieme o diéte zloženej predovšetkým z bielkovín, pričom obmedzíme zbytočne veľa tukov a sacharidov. Ide práve o jednu z mála diét, ktoré sú uznávané i lekármi.
• Aby som to vysvetlil bližšie, vravíme o proteínovej, bielkovinovej diéte, známej aj ako ketogénna diéta.

mrkvová polévka

Konkrétnejšie o tom francúzskom modeli, ktorý nám dopraje chutné veci, no pritom ľahko stráviteľné a predovšetkým bohaté na minerály, vitamíny a hlavne bielkoviny. Takže vravíme o zdravom stravovaní, kedy dôležité látky neignorujeme, naopak, prijmeme ich viac a to na úkor tukov či sacharidov. No aj táto diéta má viac verzií a opäť nemusí byť každá účinná, môžeme ju pochopiť zle. Preto si radšej prečítajme o tejto verzii niečo viac, najlepšie napríklad aj u výrobcu týchto zdravých produktov, ktorou je značka Prodietix.

Ich výrobky sú práve ruka v ruke s touto novou diétou, sú vyrábané presne pre tento populárny diétny jedálniček francúzskeho pôvodu. Vravíme o potravinách vyrobených na prírodný spôsob, ktoré sú o to bohatšie na minerály, vitamíny a samozrejme bielkoviny. Produkujú potraviny ako polievky, omelety, krekry, krémy, koláče a podobné dobroty, pri ktorých nás však nemusí hrýzť svedomie, naopak. Vďaka tej špeciálnej zdravej výrobe tak vravíme o chutných, na zdravé látky bohatých, pritom diétnych a ľahko stráviteľných potravinách.

jídlo

Náš nový jedálniček by tak mal obsahovať tieto produkty Prodietixu:
Krekry, rajčinovú polievku, slaninovú omeletu s fazuľkami, smoothie, chlieb, nugety, zemiakovú kašu s brokolicovými fašírkami, krém, čokoládový koláč, šampiňónovú polievku. Okrem toho nezabudnime na vanilkové krémy, cuketu, čínsku kapustu, studené a teplé nápoje, zeler.
• Ako vidíte, ide o zdravú stravu bohatú na vitamíny.
• A samozrejme, skúsme si nájsť čas i na pravidelnejší pohyb.