Nerezové zábradlie

Premýšľate nad tým aké zábradlie zvoliť pre vaše schodisko, balkón, či terasu? Chcete zvoliť, čo najkvalitnejší a estetický variant? V tom prípade by ste mali určite zvážiť možnosť nerezového zábradlia Žilina.

Čo je vlastne nerez?

Ide o skrátený názov, ktorý pomenúva nehrdzavejúcu oceľ. Ide o oceľ obsahujúcu množstvo prísad ako napríklad: nikel, mangán, chróm a ďalšie. Nehrdzavejúca oceľ je skvelým materiálom pre jej priaznivé vlastnosti:

– Odolnosť voči korózií

– Vysoká pevnosť

Odolnosť voči vysokej aj nízkej teplote

Nízka potreba údržby

Šetrné voči prírode možnosťou recyklácie materiálu

Pútavý vzhľad

zabradlie

Hoci má nehrdzavejúca oceľ množstvo pozitívnych vlastností existuje jav, ktorý na ňu vplýva negatívne a tým je kyslosť. Kyslá dažďová voda poškodzuje integritu tohto materiálu. Kyselina chlorovodíková a sírová zapríčiňujú vznik korózie pri ich opakovanom vystavovaní zábradliu. Povrchový film zabraňujúci korózií je po opakovanom vystavovaní kyslým pH poškodený. Rozhodne sa však nenechajte odradiť použitiu nerezovej ocele, pretože v porovnaní s inými materiálmi používanými na výrobu zábradlí sa pýši jedinečnou odolnosťou a ďalšími naozaj pozitívnymi vlastnosťami. Pokiaľ máte teda strach z reakcie kyslej vody na vaše zábradlie, stačí raz ročne preleštiť zábradlie špeciálnymi prípravkami, vďaka ktorým vaše zábradlie neporazí už ani samotný dážď.

zabradlie2

Zábradlie z nerezovej ocele je estetický prvok, ktorý dodá šmrnc vášmu obydliu. Pôsobí elegantne a čisto. Skvelé je, že si môžete vybrať až z 3 odtieňov podľa vašich osobných preferencií. Váš príbytok môže zdobiť medené, zlaté, či bronzovo-šedé zábradlie. Ide o skvelú voľbu, ktorá si nevyžaduje častú úpravu a zaručí vám dlhodobú spokojnosť.

Na našom webe nájdete fotografie našich predošlých prác, ktoré môžu slúžiť ako inšpirácia pre vaše budúce nerezové zábradlie. Ponúkame aj možnosť zábradlia so sklenenou výplňou. Viac informácií sa dozviete na našom webe.