Ketodiet – diéta, ktorá s vysokou hmotnosťou zatočí

Proces chudnutia na ideálnu váhu, ktorá pozitívne prispieva nielen kráse, ale aj zdraviu nebýva občas jednoduchá záležitosť a každá dobrá rada je i v tomto prípade nad zlato.

dieta

Často sa chudnúci stretávajú s informáciami z médií a iných zdrojov, ktoré nabádajú k drastickým diétam.Niektoré diéty vedú k očisteniu organizmu, detoxikácii, ale nie sú vhodné k dlhodobému používaniu, pretože spôsobujú hladovanie, stres, uberajú živiny potrebné pre organizmus a po návrate na normálnu stravu vzniká jo-jo efekt. Ten spôsobí, že vaša telesná hmotnosť sa opäť zvýši a často priberiete ešte viac, než predtým.

Preto je potrebné ísť na chudnutie inak a zdravo. Rozhodne to nepôjde bez úpravy stravovania a pohybu a efektívnym spôsobom pre tento proces je ketodiet.

Chudnutie bez hladu

Jedná sa o úpravu stravy pomocou proteínovej diéty, ktorá funguje na princípe zníženia obsahu cukru a zvýšenia obsahu bielkovín.Ide o to, aby boli prednostne a efektívne spaľované tuky uložené v tele a zostala zachovaná svalová hmota.

Telo sa týmto spôsobom dostáva do prirodzeného biologického stavu, ktorému sa hovorí ketóza.
Pri tejto diéte je dôležité dodržovať tiež pitný režim a zaradiť dostatok ovocia a zeleniny. Ďalším dôležitým prvkom je pravidelnosť stravovania a bez pochýb pohybová aktivita.

Pri dodržaní všetkých týchto krokov sa môžete spoľahnúť na to, že vaša váha bude klesať rýchlo a efektívne bez nežiaduceho jo-jo efektu a bez pocitov hladu.
Dodržať všetky zásady sa vám podarí vďaka pestrému výberu proteínových jedál a to či už sladkých variantov alebo slaných.

salát

Môžete si tak vybrať zo špeciálne upravených pokrmov a neprídete o také dobroty ako sú palacinky, omelety, cestoviny, studené či teplé nápoje, smoothie, ale tiež krémy, koláče a mnoho ďalšieho.
Jednoducho zdravé a zároveň chutné jedlá, vďaka ktorým pôjde váha dole bez problémov.