Keď bielkovinová diéta nefunguje

Ketogénna diéta Prodietix patrí medzi overené spôsoby chudnutia. Ak budete dodržiavať všetko od A po Z, tak neexistuje jeden jediný dôvod, aby nefungovala aj vo vašom prípade. Jedno „ale“, tu však predsa len je, a to, že diétu až tak nedodržiavate.Žena pripravuje v mixéri jedlo z prášku.jpg

Ani zrniečko cukru

Začneme sacharidmi, pretože práve tie, dokážu pri diéte narobiť najväčšie škody. Základom bielkovinovej diéty je to, že nekonzumujete žiadne sacharidy. Ak ste do dnešného dňa ešte nepochopili slovíčko „žiadne“, tak znamená, že nesmiete zjesť ani jeden bonbón, hryznúť si do rožka, napiť sa džúsu, jednoducho, nesmiete konzumovať absolútne žiadne sacharidy.

S tukmi je to polemické

Ak si budete čítať infomrácie o tomto type diéty, dočítate sa i to, že by ste nemali konzumovať tuky. Ak by ste si však nejaké, predsa len, dali, nestane sa nič katastrofálne. Problém je v tom, že ak telu budete tuky dodávať, takpovediac, zvonku, budete pomalšie spaľovať tie nahromadené. To znamená, že tukmi síce nenarušíte stav ketózy, no na druhej strane, budete chudnúť omnoho pomalšie a prinajhoršom vôbec.

Päť jedál je minimum

Denný stravovací plán pri bielkovinovej diéte, je nastavený veľmi zrozumiteľne, jasne a jednoducho. V každej fáze, sa líši. Vyzerá to nejako takto:
Prvá fáza:päť bielkovinových jedál denne, plus povolená zelenina v ľubovoľnom množstve
Druhá fáza:štyri bielkovinové jedlá denne, plus jedno normálne jedlo, plus povolená zelenina v ľubovoľnom množstve
Tretia fáza:tri bielkovinové jedlá denne, plus dve normálne jedlá, plus povolená zelenina v ľubovoľnom množstveOlejové farebné škvrny.jpg

V jednotlivých fázach, sa mení iba počet bielkovinových jedál. Celkový počet pokrmov počas dňa, však ostáva rovnaký. Jesť musíte minimálne päťkrát denne, a to aj vtedy, ak vás netrápi hlad. Pokiaľ by ste sa cítili naozaj plní, v najhoršom prípade vynechajte zeleninu, no päť hlavných jedál denne, zjesť jednoducho musíte.