Hasiči a iné dopravné prostriedky

Medzi rôzne motocykle a dopravné prostriedky jednoznačne patria aj ozbrojené sily, sanitky prvej pomoci, policajti alebo hasičké vozidlá. Všetky tieto dopravné prostriedky bežne nájdete a uvidíte na cestách. Vždy sa ohlasujú svetelnou signalizáciou a aj zvukovou. Hlavne, ak sa niekde ponáhľajú. Niekde začal horieť rodinný dom alebo nejaká nehnuteľnosť? Hasiči majú plné ruky práce s tým, aby na miesto prišli včas a veľmi rýchlo uhasili daný konkrétny vyskytujúci sa požiar. Musia mať službu nonstop, či je víkend, sviatok alebo deň pracovného pokoja. Pracujú taktiež aj v nočných hodinách, proste neustále.

hasiči

Vždy sa môže vyskytnúť niekde požiar. Stačí úplná nešikovnosť alebo banalita a požiar je hneď vytvorený. Požiar je veľmi nebezpečný, nakoľko neutíchajúce stále horiace plamene sa šíria nekontrolovateľne rýchlo všade na každé miesto v nehnuteľnosti či budove. Pred pár týždňami sme náhodou s deťmi objavili pri parku akciu, ktorú mali hasiči. Boli tam všade rôzne hasičské stroje, do ktorých si deti mohli posadať a vychutnať si pohľad do interiéru hasičského auta. Taktiež si vyskúšali hasenie požiaru v dome hadicou. Bolo to také príjemné sobotňajšie popoludnie.

detské hasičské auto

V priestore hasičov hasiči predvádzali rôzne akcie, pri ktorých musia napríklad vyťahovať človeka z havarovaného auta rôznymi spôsobmi. Bola to pekná hasičská akcia, na ktorú prišlo veľmi veľa ľudí s deťmi. Ani my sme neboli výnimkou. Syn si mohol sadnúť do hasičskej sanitky, kde mu ujo ukázal, na čo všetko vnútri sanitky slúži. Bol to pre syna ohromný zážitok, ktorý nazažije len tak hocikedy. Keďže to bolo pri parku, prišlo tam naozaj veľmi veľa ľudí. Ak vaše dieťa sa hrá s rôznymi dopravnými autami, určite má rado aj hasičov, policajtov, či vojenské vozidlá. Túžia vaše deti stať sa hasičmi alebo policajtmi? Doprajte im ten pocit, nech si to aspoň na takých akciách pre deti vyskúšajú.