Široké spektrum penových matracov.

Užívate svoj starý matrac už viac ako 10 rokov? Ak na túto otázku odpovedáte kladne, tak je určite najvyšší čas na výmenu starého matraca. Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí si nespomínajú, koľko rokov má ich práve používaný matrac, tak pre vás platí to isté. Je len malá pravdepodobnosť, aby ste kupovali svoj matrac relatívne nedávno a aby ste o tom nevedeli. Novým kvalitným matracom chybu nikdy neurobíte. Ba práve naopak, urobíte významný krok pre svoje zdravie.

Ak sa rozhodnete navštíviť predajňu matracov, určite neurobíte chybu, ak vopred získate základné informácie trebárs aj na internete. Neskôr pri nákupe v predajni vám takýto základ pomôže s lepším výberom toho správneho matraca.

kvalitný matrac

V podstate sú na trhu dva základné druhy matracov. Matrace pružinové a matrace penové. Medzi najkvalitnejšie pružinoví matrace patria taštičkové matrace, ktoré síce patria medzi najkvalitnejšie ortopedické matrace, no sú predsa len finančne náročnejšie ako matrace penové.

V súčasnosti už penové matrace vďaka novým technológiám postúpili taktiež na vyššie priečky čo sa týka kvality a samozrejme aj ceny. No neplatí to o všetkých penových matracoch. Ešte stále sú na trhu penové matrace z nekvalitnej PUR peny, ktoré sa rýchlo vyležia a strácajú svoje vlastnosti. Preto ak chcete kvalitný penový matrac, nesiahajte po tej najlacnejšej ponuke. Chybu určite neurobíte, ak si kúpite penový matrac zo studenej peny, čo je taký štandard medzi penovými matracmi.

pamäťová pena

Špeciálne postavenie majú medzi penovými matracmi matrace s pamäťovou penou. Sú veľmi vhodné pre dlhodobo ležiacich pacientov, ktorým hrozia preležaniny. Pamäťová pena je tiež veľmi vhodná pre ľudí, ktorí sa v noci často prehadzujú a rušia tak svoje okolie. Takže ak jeden z manželov má podobné problémy, pamäťová pena účinne eliminuje hlučnosť pri častej zmene polohy. Ich nevýhodou je vysoká akumulácia tepla, takže ľuďom je v noci na nich dosť teplo.